Logo SP1 Szczekociny

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 327
W sumie: 15019

Archiwum newsów, strona 5

Obrazek dla news_613

Mateusz oraz Bartłomiej Zawalscy - nasza lokalna duma.

13.03.2022

„Stąd poszli znani w Polskę i świat …”, „Tobie Szkoło obiecuje dziś, że numerem jeden będziemy zawsze my.” Słowa hymnu naszej szkoły zna niemal każdy uczeń naszej placówki. Dla jednych to są zwykłe słowa, inni wzięli je sobie głęboko do serca.

Absolwenci naszej szkoły po ukończeniu edukacji podstawowej rozwijają swoje talenty w różnych kierunkach. Dla jednych ważna jest matematyka, dla innych historia, a dla jeszcze innych sport. O tych ostatnich, szczególnie dwóch, chcielibyśmy opowiedzieć.

Są to bracia – Bartek oraz Mateusz Zawalscy. Absolwenci naszej szkoły. To tu rozgrywali swoje najważniejsze – pierwsze w życiu mecze siatkówki.

więcej

Obrazek dla news_612

Złota Dziesiątka w I semestrze Roku Szkolnego 2021/2022

13.03.2022

Dnia 07 marca br. miała w naszej szkole miejsce niezwykle podniosła uroczystość. Do zaproszonych na nią gości należą rodzice tzw. Złotej Dziesiątki, tj. uczniów z najwyższymi średnimi za oceny semestralne w I półroczu roku szkolnego 2021/2022.
 
Oprócz Złotej Dziesiątki nagrodzeni zostali również uczniowie za udział w dwóch konkursach - kaligraficznym oraz o bezpieczeństwie.
 
Przemówienie wygłosił przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Mateusz Pustół, który serdecznie gratulował osiągnięcia tak wysokich wyników, gdyż nagrodzone średnie wynosiły 5,48 - 4,98. To naprawdę wspaniałe wyniki.
 
Całą uroczystość uświetniła część artystyczna - wykonanie dwóch utworów przez ucznia klasy III Alberta Walaska. Na koniec uczniowie klasy II, IV a oraz VI wykonali wspólnie piosenkę dla uczniów naszej szkoły przybyłych do nas z Ukrainy okazując im gest solidarności w tym niełatwym dla nich czasie.
 
Bardzo serdecznie dziękujemy naszym uczniom za okazane serce i wsparcie dla swoich nowych kolegów, natomiast Rodzicom nagrodzonej Złotej Dziesiątki bardzo gratulujemy takich zdolnych i chętnych do nauki dzieci.

więcej

Obrazek dla news_609

UNIWERSYTET DZIECI W KLASIE

09.03.2022

Kolejny już, zrealizowany scenariusz z Programu "Uniwersytet Dzieci w Klasie" o tematyce: "Czy ptaki mają zęby?". Uczniowie klasy III mogli dowiedzieć się, jak odzywają się ptaki oraz dzięki doświadczeniu, które polegało na pobieraniu pożywienia za pomocą "narzędzi" , które służyły jako "dzioby ptaków" dowiedzieli się, że bycie ptakiem nie jest wcale takie łatwe :)
 
Lekcji towarzyszyła przede wszystkim dobra zabawa oraz niegasnący uśmiech na twarzach dzieci :)

więcej

Obrazek dla news_605

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

03.03.2022

W dniu 11 lutego br. nasi pierwszoklasiści obchodzili swoje małe święto – zostali oficjalnie pasowani na czytelników naszej szkolnej biblioteki.

Uroku oraz powagi wydarzeniu dodał odświętny ubiór naszych uczniów – dzieci ubrane były w szkolne mundurki.

Uczniowie perfekcyjnie przygotowali się do tej uroczystości – mieli za zadanie zrobić pracę plastyczną przedstawiającą ulubioną bajkę każdego z nich. Prace były wykonane przepięknie, starannie oraz z wielkim zaangażowaniem. Były figurki z plasteliny, wycinanki na patyku, prace malowane kredkami oraz farbami.

Nasze pierwszaczki zapoznały się z regulaminem biblioteki szkolnej, a następnie miała miejsce główna część uroczystości – pasowanie na czytelnika biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde z dzieci otrzymało książkę „Moje pierwsze abecadło”, która niewątpliwie pozwoli im poznawać nasz ojczysty język.

więcej

Obrazek dla news_604

UKRAIŃSCY UCZNIOWIE W NASZEJ SZKOLE

03.03.2022

W dniu dzisiejszym w naszej szkole powitaliśmy pierwszych uczniów z objętej wojną Ukrainy. Nasi uczniowie przyjęli swoich nowych nowych kolegów z ogromną radością i zainteresowaniem :)
Na znak solidarności oraz zrozumienia został zorganizowany uroczysty apel, na którym poruszony został temat wojny oraz pomocy którą należy udzielać potrzebującym.
 
Jako znak wsparcia dla swoich kolegów ze wschodu uczniowie naszej szkoły wykleili flagę Ukrainy

więcej

Zapraszamy:

tel. (34) 35-57-085 

Zaloguj >

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

wersja językowa

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.