Logo SP1 Szczekociny

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1368
W sumie: 5678

Archiwum newsów, strona 5

Obrazek dla news_619

228 rocznica przysięgi Tadeusza Kościuszki na Rynku Krakowskim

02.04.2022

W godzinach dopołudniowych dnia 24 marca br. delegacje klas VII wzięły udział w 228 rocznicy złożenia przysięgi T. Kościuszki na Rynku Krakowskim. Uroczyste obchody z udziałem władz miasta, delegacji Towarzystwa Kulturalnego im. T. Kościuszki i delegacji lokalnych szkół, w tym naszej szkoły miały miejsce na Rynku w Szczekocinach pod pomnikiem bohatera bitwy pod Szczekocinami.

Uroczyste obchody po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy uświetniły wystrzały salw armatnich przypominających wydarzenia z XVIII wieku.

Tego samego dnia delegacja naszej szkoły wraz z Dyrektorem, opiekunem Samorządu Uczniowskiego oraz z trójką  Uczniów naszej szkoły wzięła udział  w uroczystych obchodach otwarcia wernisażu z okazji 200-lecia  Kopca Kościuszki w Krakowie. Na Kopiec Kościuszki zwany Pomnikiem Jedności złożyli się szlachta i mieszczanie i chłopi. Jest jednym z pięciu kopców krakowskich. Dedykowany  Tadeuszowi Kościuszce. Jego wysokość to 34,1 m. Znajduje się on  na Górze św. Bronisławy  w zachodniej części Krakowa  Wystawę otworzył prof. Mieczysław Rokosz – Prezes i Kustosz Kopca Kościuszki.  W uroczystości wzięło udział wielu znakomitych gości, wybitnych osobowości naukowych, historycy oraz lokalni działacze i aktywiści środowisk związanych z działalnością Tadeusza Kościuszki.

Oprócz wernisażu można było wejść na Kopiec  oraz zwiedzić  nowoczesne multimedialne muzeum.

 Cieszymy się,  że mogliśmy wziąć tam udział.

więcej

Obrazek dla news_618

SIATKARSKIE ŚWIĘTO W SZCZEKOCINACH

02.04.2022

SIATKARSKIE ŚWIĘTO W SZCZEKOCINACH

W ostatnią niedzielę marca w hali sportowej Zespołu Szkół w Szczekocinach przy ul. Spacerowej odbył się pierwszy w tym roku siatkarski turniej Akademii Siatkówki ALURON Warta Zawiercie. Organizatorem tego przedsięwzięcia byli przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego LIDER Dariusz Czyż oraz Mirosław Kurp -trener grup młodzieżowych przy w/w klubie. Historia organizacji tych turniejów sięga roku 2017 w którym to podpisane zostało porozumienie pomiędzy Szkołą Podstawową nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach reprezentowaną przez Panią Dyrektor Elżbietę Drej, przedstawiciela Urzędu Miasta i Gminy w Szczekocinach – sekretarza Pana Artura Gąsior oraz trenera, nauczyciela wychowania fizycznego Mirosława Kurp. Partnerami z drugiej strony byli przedstawiciele plus ligowego klubu siatkarskiego ALURON Virtu Warta Zawiercie. To już kolejny z turniejów organizowany w Szczekocinach. W dzisiejszym wystąpiło 64  zawodników z  Pilicy, Wierbki, Zawiercia, Poręby i Szczekocin. 19- stu z nich to właśnie reprezentanci Szczekocin na co dzień trenujący w UKS LIDER. W kategorii czwórek  nasi zawodnicy reprezentowani przez Hubert Fabijański, Łukasz Misztal, Grzegorz Gawroński, Gabriel Klos, Piotr Matusik, Szymon Koprowski  (uczniowie SP nr 1), Kajetan Pisarski (SSP w Goleniowach), Wiktor Rydzek (SSP w Szczekocinach) zajęli  kolejno III i IV miejsce. Ich o rok młodsi koledzy kat. trójki uplasowali się na miejscu IV, a zagrali Jan Wrona, Kacper Walasek, Mikołaj Wasik (SP nr 1). Natomiast w najmłodszej kategorii w której mecze rozgrywane są w parach UKS LIDER reprezentowali Filip Wojciechowski, Kacper Gąsior, Samuel Pietras, Szymon Kasza, Mateusz Pawleta, Tomasz Koprowski oraz dziewczęta Laura Ziarkowska i Zosia Pacanowska (SP nr 1). Wśród 12- stu drużyn z tej kategorii zawodnicy ze Szczekocin zajęli miejsca X, VIII, V i II. Para Pawleta, Koprowski w dzisiejszym turnieju przegrała tylko jeden mecz- finałowy. Organizatorzy składają podziękowania dla wszystkich zawodników, trenerów oraz rodziców zaangażowanych w dzisiejsze zawody. Podziękowania również dla Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny Jacka Lipa za wsparcie finansowe oraz rzeczowe, dla Dyrektora Zespołu Szkół w Szczekocinach Pana Zbigniewa Bryła za wsparcie lokalowe oraz dla Pani Anny Wtorek za profesjonalną obsługę medialną. Już dziś zapraszamy na kolejny turniej najmłodszych adeptów siatkówki który odbędzie się jesienią tego roku.

Ze sportowy pozdrowieniem UKS LIDER.

więcej

Obrazek dla news_622

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

22.03.2022

Tradycyjnie, jak każdego poprzedniego roku, Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole obchodzony jest jako Dzień Samorządności. To wyjątkowy dzień w roku, w którym Samorząd Uczniowski "otrzymuje klucz do szkoły" z rąk pani Dyrektor, a co za tym idzie - oni w tym dniu rządzą. 

 

Zarządzili co chcieli - dzień pełen zabaw oraz integracji. W godzinach porannych odbyła się w szkole akademia, podczas której każda z klas prezentowała przygotowany przez siebie krótki program artystyczny. Po części artystycznej nastąpiła część integracji na świeżym powietrzu przy zbiorniku wodnym w Szczekocinach. Były kiełbaski, gitara i niezapomniana atmosfera. 

więcej

Obrazek dla news_613

Mateusz oraz Bartłomiej Zawalscy - nasza lokalna duma.

13.03.2022

„Stąd poszli znani w Polskę i świat …”, „Tobie Szkoło obiecuje dziś, że numerem jeden będziemy zawsze my.” Słowa hymnu naszej szkoły zna niemal każdy uczeń naszej placówki. Dla jednych to są zwykłe słowa, inni wzięli je sobie głęboko do serca.

Absolwenci naszej szkoły po ukończeniu edukacji podstawowej rozwijają swoje talenty w różnych kierunkach. Dla jednych ważna jest matematyka, dla innych historia, a dla jeszcze innych sport. O tych ostatnich, szczególnie dwóch, chcielibyśmy opowiedzieć.

Są to bracia – Bartek oraz Mateusz Zawalscy. Absolwenci naszej szkoły. To tu rozgrywali swoje najważniejsze – pierwsze w życiu mecze siatkówki.

więcej

Obrazek dla news_612

Złota Dziesiątka w I semestrze Roku Szkolnego 2021/2022

13.03.2022

Dnia 07 marca br. miała w naszej szkole miejsce niezwykle podniosła uroczystość. Do zaproszonych na nią gości należą rodzice tzw. Złotej Dziesiątki, tj. uczniów z najwyższymi średnimi za oceny semestralne w I półroczu roku szkolnego 2021/2022.
 
Oprócz Złotej Dziesiątki nagrodzeni zostali również uczniowie za udział w dwóch konkursach - kaligraficznym oraz o bezpieczeństwie.
 
Przemówienie wygłosił przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Mateusz Pustół, który serdecznie gratulował osiągnięcia tak wysokich wyników, gdyż nagrodzone średnie wynosiły 5,48 - 4,98. To naprawdę wspaniałe wyniki.
 
Całą uroczystość uświetniła część artystyczna - wykonanie dwóch utworów przez ucznia klasy III Alberta Walaska. Na koniec uczniowie klasy II, IV a oraz VI wykonali wspólnie piosenkę dla uczniów naszej szkoły przybyłych do nas z Ukrainy okazując im gest solidarności w tym niełatwym dla nich czasie.
 
Bardzo serdecznie dziękujemy naszym uczniom za okazane serce i wsparcie dla swoich nowych kolegów, natomiast Rodzicom nagrodzonej Złotej Dziesiątki bardzo gratulujemy takich zdolnych i chętnych do nauki dzieci.

więcej

Obrazek dla news_609

UNIWERSYTET DZIECI W KLASIE

09.03.2022

Kolejny już, zrealizowany scenariusz z Programu "Uniwersytet Dzieci w Klasie" o tematyce: "Czy ptaki mają zęby?". Uczniowie klasy III mogli dowiedzieć się, jak odzywają się ptaki oraz dzięki doświadczeniu, które polegało na pobieraniu pożywienia za pomocą "narzędzi" , które służyły jako "dzioby ptaków" dowiedzieli się, że bycie ptakiem nie jest wcale takie łatwe :)
 
Lekcji towarzyszyła przede wszystkim dobra zabawa oraz niegasnący uśmiech na twarzach dzieci :)

więcej

Zapraszamy:

tel. (34) 35-57-085 

Zaloguj >

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.