Logo SP1 Szczekociny

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3787
W sumie: 34060

Archiwum newsów, strona 3

Obrazek dla news_644

Bezpieczne wakacje

08.06.2022

Już niedługo wakacje - czas zabawy, radości i szalonych pomysłów.
O tym, jak ważne jest podczas wakacji bezpieczeństwo opowiadał dzisiaj naszym młodszym uczniom nasz dzielnicowy - sierż. szt. Wojciech Wójcik. W spotkaniu uczestniczyły klasy I-III oraz klasa IV b. Oczywiście nie zabrakło pytań od uczniów, opowieści dzieci na temat bezpieczeństwa. Każdy z uczestników spotkania otrzymał od pana policjanta małą, ale jakże ważną pamiątkę - odblaskową opaskę.
Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie oraz ciągłą, owocną współpracę

więcej

Obrazek dla news_642

Zapomniane zawody

08.06.2022

Nauka poprzez zabawę?
Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą, że w Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Szczekocinach można połączyć to w jedno. W ramach bibliotecznych warsztatów edukacyjnych uczniowie naszej szkoły zwiedzili Bibliotekę oraz Szczekocińską Izbę Pamięci. Ponadto obejrzeli przygotowaną prezentację multimedialną pt. "Ginące zawody". Po części teoretycznej przyszedł czas na warsztaty ceramiczne, na których uczniowie własnoręcznie wykonali gliniane ozdoby. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Joannie Bożek za tak profesjonalnie przygotowane zajęcia i miłą atmosferę. Podziękowania należą się również pani Dagmarze Fatydze oraz wszystkim Pracownikom Biblioteki za wspaniałą lekcję historii.

więcej

Obrazek dla news_640

OBCHODY ROCZNICY BITWY POD SZCZEKOCINAMI

06.06.2022

Dnia 06.06.br. uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystościach zorganizowanych z okazji 228 rocznicy bitwy pod Szczekocinami.
Obchody rozpoczęły się pod Pomnikiem Tadeusza Kościuszki na Rynku w Szczekocinach. Tradycyjna salwa honorowa z armaty uczciła bohaterów bitwy pod Szczekocinami. Zapalony znicz złożyła również delegacja naszej szkoły. Nasi uczniowie z radością uczestniczyli w tych rocznicowych uroczystościach.
Nasi uczniowie jak każdego roku wybrali się na tradycyjny Rajd Kościuszkowski śladami Kosynierów. Metą Rajdu był Amfiteatr w Słupi Jędrzejowskiej. Na miejscu organizowane były konkursy zarówno historyczne jak i lokalne. Uczennice naszej szkoły zajęły 3 miejsce w konkursie na piosenkę rajdową (Polkowska Natalia, Prokopowicz Maria, Rajca Żaneta), natomiast w konkursie wiedzy o Szlaku Kosynierów nasze uczennice zajęły II miejsce (Maria Prokopowicz) i III miejsce (Inga Fatyga). Serdecznie gratulujemy.

więcej

Obrazek dla news_639

TURNIEJ O LAUR WESPAZJANA KOCHOWSKIEGO

06.06.2022

4 czerwca w Zespole Szkół w Szczekocinach odbył się finał XX Jubileuszowego oraz XXI „Turnieju Jednego Wiersza o Laur Wespazjana Kochowskiego”, którego nasza szkoła była współorganizatorem.
Miło nam, iż w gronie laureatów, których wiersze oceniało profesjonalne Jury znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Nagrody główne zdobyli:
- Adam Wojciechowski – II miejsce w swojej kategorii
- Jakub Pułka – wyróżnienie
- Maja Fabijańska – wyróżnienie
- Maja Cichoń – wyróżnienie
- Oskar Bludau – wyróżnienie
Nagrodę jurorki Ewy Napory otrzymał Jakub Pułka
Nagrodę Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczekocinach – Adam Wojciechowski
Nagrodę Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Średniej w Szczekocinach – Oskar Bludau
Nagrody organizatorów:
- Szymon Wieczorek
- Wiktoria Kropisz
- Julia Stolarska
Nagrody ks. Leszka Sobczyka:
- Szymon Wieczorek
- Julia Stolarska
Nagroda Dyrektora Zespołu Szkół w Szczekocinach:
- Maja Fabijańska
W XX Jubileuszowym Turnieju Jednego Wiersza
Nagrodę NGBP w Szczekocinach otrzymała Aleksandra Woźniak oraz Maja Cichoń
Nagrodę ks. Leszka Sobczyka – proboszcza parafii w Goleniowach – Dominika Łata
Organizatorom, Uczniom, ich Rodzicom oraz Nauczycielom serdecznie gratulujemy. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
*zdjęcia autorstwa pani Iwony Kuźniak ze Starostwa Powiatowego w Zawierciu

więcej

Obrazek dla news_638

SZKOLNY WOLONTARIAT

08.06.2022

Wolontariusze z naszego Szkolnego Wolontariatu wyjechali wraz z opiekunkami na zasłużona wycieczkę do Zakopanego, która jest nagrodą za całoroczną prace na rzecz wolontariatu. Uczniowie którzy wyjechali na ta wycieczkę brali udział w każdej akcji organizowanej przez szkolny wolontariat.
Wycieczka odbyła się dzięki wsparciu wspaniałych sponsorów Wolontariatu, którzy pomogli sfinansować wyjazd, za co z całego serca dziękujemy. Były to następujące firmy:
 
AlDach
Bank Spółdzielczy w Szczekocinach
Omega
Kromet
Borkomet
Instal
Salon Fryzjerski „Aneta”
Opiekunki wycieczki: Anna Bała, Grażyna Struzik, Katarzyna Witas-Pałka

więcej

Obrazek dla news_636

31 maj - Dzień Bez Papierosa

31.05.2022

31 maja to ważna data dla zdrowia człowieka. Obchodzony jest wówczas Dzień Bez Papierosa. Regularnie pali co piąty Polak (21%), a 5% przyznaje się do okazjonalnego palenia. Z deklaracji ankietowanych wynika, że jedna czwarta (26%) paliła w przeszłości. Po papierosa nigdy nie sięgnęła prawie połowa Polaków (48%). Te statystyki nie są najgorsze, ale zawsze przecież mogą być lepsze. To, jak będzie w przyszłości zależy od nas samych.
Aby ten trend miał tendencję spadkową w naszej lokalnej społeczności nasza szkoła podejmuje różne działania. Wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną prowadzimy akcję antynikotynową „Bieg po zdrowie”. W ramach tej akcji w dniu wczorajszym w naszej szkole odbył się apel poświęcony szkodliwości palenia. Podczas apelu referat wygłosił nauczyciel wychowania fizycznego Janusz Malus, który opowiadał o uzależnieniu od nikotyny, składzie dymu tytoniowego, zmian jakie zachodzą w organizmie młodego człowieka palącego papierosy. W miesiącu czerwcu akcja będzie kontynuowana poprzez wyświetlenie filmików oraz prowadzenie prelekcji.
Podczas apelu rozdane zostały również dyplomy i wyróżnienia za konkursy organizowane w ostatnich dwóch miesiącach. Dzieci otrzymały dyplomy za konkursy z języka angielskiego „Winners 2022”, wewnątrz szkolne konkursy ortograficzne, konkursy o bezpieczeństwie drogowym, konkurs pożarniczy, konkursy wokalne. Uczniowie i nauczyciele zostali poinformowani o sukcesach dzieci w konkursach recytatorskich oraz matematycznych na szczeblach powiatowych oraz wojewódzkich.
Wyróżnieni zostali również laureatka konkursu przedmiotowego z języka polskiego oraz finalista konkursu przedmiotowego z historii.
Wszystkim serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieje, że wczorajszy apel uruchomił w naszych dzieciach i młodzieży proces myślenia. Wierzymy, że wielu z nich, którzy się wczoraj zadeklarowali że nigdy nie sięgną po papierosy, które są tak bardzo szkodliwe zarówno dla palaczy biernych oraz czynnych, słowa dotrzymają.

więcej

Obrazek dla news_634

AKADEMIA SIATKÓWKI ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE

20.05.2022

Dnia 20 maja br. naszą szkołę odwiedzili znani sportowcy – byli to zawodnicy klubu siatkarskiego Aluron CMC Warta Zawiercie, Mateusz Malinowski oraz Krzysztof Bieńkowski, brązowi medaliści PlusLigi Siatkówki.
Zawodnicy przybyli do naszej szkoły na zaproszenie pani dyrektor Elżbiety Drej oraz nauczyciela wychowania fizycznego i trenera Akademii Siatkówki Aluron CMC Warta Zawiercie Mirosława Kurpa.
Podczas wizyty zawodnicy dzielnie odpowiadali na pytania naszych uczniów, dzieli się swoimi doświadczeniami, opowiadali o tym jak wygląda ich tydzień. Najważniejszym punktem spotkania był pokaz odbić piłki zawodników Akademii z siatkarzami Aluronu. Nie zabrakło również autografów i wspólnych fotografii.
Mamy nadzieję, że zawodnicy Aluron CMC Warta Zawiercie odwiedzą nas jeszcze nie raz.

więcej

Zapraszamy:

tel. (34) 35-57-085 

Zaloguj >

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.