Logo SP1 Szczekociny

Archiwum newsów, strona 13

Kolejny sukces Mateusza Pawlety

23.11.2018

W dniu 17.11.2018 w Częstochowie rozegrane zostały V Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Szachach do lat 7. Turniej został przeprowadzony na dystansie 7 rund, tempem 10 minut na zawodnika (tzw. "blitz" - szachy błyskawiczne). W zawodach tych wziął udział uczeń naszej szkoły - Mateusz Pawleta, który okazał się bezkonkurencyjny wśród 52 szachistów i szachistek z Częstochowy i okolic. Nasz młody, zdolny szachista wygrał 6 partii i tylko 1 zremisował. Mateusz został tym samym oficjalnym mistrzem Częstochowy do lat 7 w szachach na rok 2018! To największy obok wicemistrzostwa Śląska sukces naszego ucznia, który trenuje szachy pod okiem swojego taty. Gratulujemy Mateuszowi sukcesu i mocno trzymamy kciuki na następnych turniejach szachowych.

więcej

Obrazek dla news_283

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości

11.11.2018

 Uczniowie naszej  szkoły upamiętnienie Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęli o godz.11.11 odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego i jednej hymnu szkolnego. W atmosferę uroczystości wprowadzili wszystkich uczniowie klasy pierwszej, wykonując staropolski taniec-polonez,a młodzież z klasy VIa zaprezentowała  montaż słowno -muzyczny. Wiersze i piosenki skłaniały słuchaczy do refleksji nad historią i współczesnością Ojczyzny. Artyści przygotowani przez p.Renatę Żarnowiecką i p. Dorotę Czekałę nagrodzeni zostali brawami. Nastepnie p.dyr Elżbieta Drej przypomniała zebranym harmonogram obchodów tegorocznego Święta Niepodległości w naszym mieście i zachęciła do udziału w licznych imprezach organizowanych z tej okazji. Bardzo miłym akcentem uroczystości było przekazanie przez p.Małgorzatę Czapczyńską - Bartosz cennej pamiątki rodzinnej - mapy z czasów zaborów oraz prezentacja pochodzących z początku XX wieku banknotów przez ucznia klasy 5a Jakuba Dudka. Akademii  towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów klasy IIIa. P.dyr E.Drej oraz p.Urszula Kowalczyk wręczyły również nagrody laureatom  licznych konkursów plastycznych.

więcej

Obrazek dla news_279

Otwarcie Zielonej Pracowni

29.10.2018

W piątek 26 października 2018 roku w naszej szkole miała miejsce uroczystość otwarcia Zielonej Pracowni. Sala wyposażona w różnorodne, ciekawe środki dydaktyczne powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Przecięcia wstęgi dokonała pani dyrektor Elżbieta Drej oraz zaproszeni goście: ks. Jerzy Miernik, prezes Towarzystwa Kulturalnego im. Tadeusza Kościuszki Czesław Orliński oraz przewodniczący RMiG Szczekociny Jacek Mazanek. Zgromadzeni w sali mieli okazję obejrzeć przygotowany przez uczniów pod kierunkiem pani Jolanty Adamus pokaz mierzenia twardości i składu wody, erupcji wulkanu wodnego oraz podziwiać preparaty pod nowoczesnym mikroskopem. Cieszymy się, że w szkole powstało miejsce przyjazne uczniom, w którym zdobywanie wiedzy kojarzy się z odkrywaniem,badaniem i samodzielnym poznawaniem świata.  Korzystajacym z pracowni życzymy wielu sukcesów i radości z nauki.

więcej

Ślubowanie Pierwszoklasistów

29.10.2018

Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. 29 października uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach. W tym, jakże uroczystym dniu, dzieciom towarzyszyli goście: pan burmistrz Krzysztof Dobrzyniewicz, pani dyrektor przedszkola Ilona Zbroińska oraz pani dyrektor naszej szkoły Elżbieta Drej i rodzice, którzy ze wzruszeniem obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi szkolnej braci. Swój program artystyczny pierwszaki rozpoczęły wspaniałym wykonaniem poloneza. Z wielkim zaangażowaniem śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Po pasowaniu na ucznia dokonanym przez panią dyrektor, wszyscy udali się na poczęstunek. Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów! Niech zapał do nauki nigdy Was nie opuszcza, a radosci dzieciństwa towarzyszy uśmiech i dobry humor!

więcej

Obrazek dla news_276

Dzień Patrona Szkoły

26.10.2018

26 października 2018 r. obchodzilismy w naszej szkole Dzień Patrona - Tadeusza Kościuszki.        W uroczystości uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście:     ks. Jerzy Miernik, prezes Towarzystwa Kulturalnego im. Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach Czesław Orliński, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Jacek Mazanek. Uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Malus w pięknej akademii zaprezentowali sylwetkę Tadeusza Kosciuszki i jego zasługi dla Ojczyzny. 

więcej

Obrazek dla news_274

Warsztaty Edukacyjne Polska Niepodległa-Pamiętamy

15.10.2018

15.10.2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli wraz z p. dyrektor Elzbietą Drej w warsztatach edukacyjnych w Izbie Regionalnej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczekocinach.  Zapoznali się z wystawą poświęconą historii szczekocińskich ułanów z okresu II Rzeczpospolitej oraz żołnierzy walczących w II Wojnie Światowej, podziwiali ekspozycję mundurów wojskowych oraz militariów. Z zainteresowaniem obejrzeli prezentację dotyczącą historii umundurowania żolnierzy Wojska Polskiego od 1918 r. do czasów współczesnych. Serdecznie dziękujemy p. dyrektor  Joannie Bożek i p. Andrzejowi Orlińskiemu za bardzo ciekawą lekcję historii i milło spę-dzony czas. 

więcej

Obrazek dla news_270

Dzień Edukacji Narodowej

15.10.2018

 W dniu 15 października 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie z klasy VIa pod opieką p. Celiny Hołdyk. Po przedstawieniu p. dyrektor Elżbieta Drej złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Do powinszowań dołączyła także przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Czapczyńska-Bartosz. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podarowali nauczycielom słodkie upominki.  

 

więcej

Ważenie tornistrów

09.10.2018

9.10.2018 r. odbyło się w naszej szkole ważenie tornistrów przyniesionych w tym dniu przez uczniów. W akcji uczestniczyli: przedstawiciel Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz pracownik Sanepidu. Każdy uczeń stawał na wagę i osobno ważył swój tornister. Prawidłowa waga plecaka według Głównego Inspektora Sanitarnego to 15% wagi ucznia. Jesli tornister był cięższy, to dokonywana byla odpowiednia adnotacja w celu podjęcia kroków naprawczych zaistniałej sytuacji. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość zostawiania swoich rzeczy w specjalnie dla nich zakupionych ,kolorowych  szafkach.   

więcej

Zapraszamy:

tel. (34) 35-57-085 

Zaloguj >

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.