Logo SP1 Szczekociny

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1414
W sumie: 5411

Archiwum newsów, strona 34

Obrazek dla news_301

Zdrowo jem, więcej wiem!

21.01.2019

Uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcami Panią Ewą Wójcik i Panią Anną Malus w roku szkolnym 2018/2019 przystąpili do ogólnopolskiego projektu prozdrowotnego "Zdrowo jem, więcej wiem" pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy. Uczniowie w tym projekcie przyjęli nazwę "Żółte papryczki". W projekcie wzięło udział kilkaset szkół z całej Polski. Uczniowie naszej szkoły uzyskali 472,5 punktów na 520. Jest to bardzo dobry wynik na skalę ogólnopolską. W lutym realizujemy II etap tego projektu. 
Cieszymy się z ogromnego zaangażowania uczniów, rodziców i wychowawców. Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia na II etapie.

 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji,

więcej

Międzygminny Konkurs Plastyczny

07.01.2019

6 stycznia 2019 roku w MGOKiS w Szczekocinach  miała miejsce Prezentacja Kolęd i Pastorałek oraz rozstrzygnięcie  Międzygminnego Konkursu na Ozdoby Choimkowe i Świąteczne. Nasi uczniowie licznie uczestniczyli w tej imprezie, a w konkursie zdobyli następujące nagrody.

Kategoria: klasy I-III          

1. mejsce - Iga Adamus kl. I

2. miejsce - Jakub Wiśniewski kl. III

wyróźnienie - Iga Fatyga kl. III

Kategoria: klasy IV-VIII

1. miejsce - Adam Gawroński - kl. VI a

2. miejsce - Martyna Wojciechowska kl. V a

3. miejsce - Grzegorz Gawroński kl. IV b

wyróźnienia: Anna Koper kl. Vii a

                     Wiktor Otczyk - kl. VI a

                     Katarzyna Orlińska - kl. VIII a

                      Bartłomiej Pomorski - kl. V a

                      Filip Kowalczyk - kl. VII a

                      Maja Błaszczyk  kl. IV a

 

więcej

Obrazek dla news_286

Jasełka 2018

21.12.2018

21 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły sie uroczyste jasełka, które zaprezentowali uczniowie klasy VIIIa przygotowani przez księdza Marcina Bąka i panią Grażynę Koper. Przedstawienie ubogaciły kolędy w wykoniu uczniów: Natalii Polkowskiej, Jakuba Dudka oraz zespołu "Gadułki". Piękną scenografię wykonała pani Grażyna Koper. Świąteczne życzenia złożyli zebranym pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Elzbieta Drej i pan dyrektor Gimnazjum im. Tadeusza Jarmunowicza Andrzej Zaborski. Następnie wszyscy udali się do klas na wigilijne spotkania.      

więcej

Kolejny sukces Mateusza Pawlety

23.11.2018

W dniu 17.11.2018 w Częstochowie rozegrane zostały V Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Szachach do lat 7. Turniej został przeprowadzony na dystansie 7 rund, tempem 10 minut na zawodnika (tzw. "blitz" - szachy błyskawiczne). W zawodach tych wziął udział uczeń naszej szkoły - Mateusz Pawleta, który okazał się bezkonkurencyjny wśród 52 szachistów i szachistek z Częstochowy i okolic. Nasz młody, zdolny szachista wygrał 6 partii i tylko 1 zremisował. Mateusz został tym samym oficjalnym mistrzem Częstochowy do lat 7 w szachach na rok 2018! To największy obok wicemistrzostwa Śląska sukces naszego ucznia, który trenuje szachy pod okiem swojego taty. Gratulujemy Mateuszowi sukcesu i mocno trzymamy kciuki na następnych turniejach szachowych.

więcej

Obrazek dla news_283

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości

11.11.2018

 Uczniowie naszej  szkoły upamiętnienie Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęli o godz.11.11 odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego i jednej hymnu szkolnego. W atmosferę uroczystości wprowadzili wszystkich uczniowie klasy pierwszej, wykonując staropolski taniec-polonez,a młodzież z klasy VIa zaprezentowała  montaż słowno -muzyczny. Wiersze i piosenki skłaniały słuchaczy do refleksji nad historią i współczesnością Ojczyzny. Artyści przygotowani przez p.Renatę Żarnowiecką i p. Dorotę Czekałę nagrodzeni zostali brawami. Nastepnie p.dyr Elżbieta Drej przypomniała zebranym harmonogram obchodów tegorocznego Święta Niepodległości w naszym mieście i zachęciła do udziału w licznych imprezach organizowanych z tej okazji. Bardzo miłym akcentem uroczystości było przekazanie przez p.Małgorzatę Czapczyńską - Bartosz cennej pamiątki rodzinnej - mapy z czasów zaborów oraz prezentacja pochodzących z początku XX wieku banknotów przez ucznia klasy 5a Jakuba Dudka. Akademii  towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów klasy IIIa. P.dyr E.Drej oraz p.Urszula Kowalczyk wręczyły również nagrody laureatom  licznych konkursów plastycznych.

więcej

Zapraszamy:

tel. (34) 35-57-085 

Zaloguj >

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.