Warsztaty Edukacyjne Polska Niepodległa-Pamiętamy

15.10.2018

15.10.2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli wraz z p. dyrektor Elzbietą Drej w warsztatach edukacyjnych w Izbie Regionalnej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczekocinach.  Zapoznali się z wystawą poświęconą historii szczekocińskich ułanów z okresu II Rzeczpospolitej oraz żołnierzy walczących w II Wojnie Światowej, podziwiali ekspozycję mundurów wojskowych oraz militariów. Z zainteresowaniem obejrzeli prezentację dotyczącą historii umundurowania żolnierzy Wojska Polskiego od 1918 r. do czasów współczesnych. Serdecznie dziękujemy p. dyrektor  Joannie Bożek i p. Andrzejowi Orlińskiemu za bardzo ciekawą lekcję historii i milło spę-dzony czas.

15.10.2018

W dniu 15 października 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie z klasy VIa pod opieką p. Celiny Hołdyk. Po przedstawieniu p. dyrektor Elżbieta Drej złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Do powinszowań dołączyła także przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Czapczyńska-Bartosz. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podarowali nauczycielom słodkie upominki.

Ważenie tornistrów

09.10.2018

9.10.2018 r. odbyło się w naszej szkole ważenie tornistrów przyniesionych w tym dniu przez uczniów. W akcji uczestniczyli: przedstawiciel Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz pracownik Sanepidu. Każdy uczeń stawał na wagę i osobno ważył swój tornister. Prawidłowa waga plecaka według Głównego Inspektora Sanitarnego to 15% wagi ucznia. Jesli tornister był cięższy, to dokonywana byla odpowiednia adnotacja w celu podjęcia kroków naprawczych zaistniałej sytuacji. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość zostawiania swoich rzeczy w specjalnie dla nich zakupionych ,kolorowych  szafkach.

Sukces Mateusza Pawlety

07.10.2018

W dniach 29-30.09.2018 r. w Pszczynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Szachach do lat siedmiu. W zawodach tych uczestniczył uczeń klasy pierwszej naszej szkoły Mateusz Pawleta. Nasz młody zdolny szachista po raz kolejny nie zawiódł i w stawce 35 zawodników z całego województwa śląskiego zajął II miejsce zdobywając tym samym tytuł Wicemistrza Śląska! Mateusz wygrał sześć partii, dwie zremisował i tylko jedną przegrał (ze zwycięzcą turnieju). To bez wątpienia największy sukces w dotychczasowej karierze młodego zdolnego mieszkańca Szczekocin. Wielkie gratulacje i powodzenia w kolejnych zawodach, Mateusz!

Witaj Szkoło!

23.10.2018

3 września 2018 r. rozpoczął się nowy Rok Szkolny. Po uroczystej Mszy św. w kościele parafialnym uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście przybyli do szkoły. Na wstępie uroczystości inaugurującej nowy Rok Szkolny wszystkich przywitała pani dyrektor Elżbieta Drej. Życzenia powodzenia w nauce i pracy przekazali także: ksiądz proboszcz Jerzy Miernik, przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Czapczyńska-Bartosz oraz przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy w Szczekocinach Dominik Dutkiewicz.                                                                                      Następnie dzieci i młodzież udali się na spotkanie z wycho-wawcami .

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

27.08.2018

Umiejętność szybkiego i sprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia uznać należy za kluczową. Każdy nauczyciel powinien być przeszkolony w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w taki sposób, aby w razie wypadku wyeliminować czynniki zagrażające życiu dziecka przed dotarciem fachowej pomocy medycznej. 27 sierpnia 2018 r. odbyło się w naszej szkole szkolenie Rady Pedagogicznej oraz pracowników z zakresu udzie-lania pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach zagrażających życiu. Przeprowadzili je ratownicy medyczni na podstawie najnowszych wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej - każdy jego uczestnik mógł sprwdzić nabytą wiedzę wykonując konkretne czynności ratownicze.

listopad 2022