ŚP. DANIEL KRĘGIEL

22.09.2020

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. T. Kościuszki w Szczekocinach z żalem zawiadamia, że z grona nauczycieli SP Nr 1 odszedł w dniu 20 września br. szkolnego wieloletni dyrektor Zbiorczej Szkoły Gminnej w Szczekocinach śp. kol. Daniel Kręgiel,

Przez wiele lat współtworzył historię naszej szkoły, jako dyrektor szkoły, nauczyciel historii i obecnie nauczyciel emeryt.
Rodzinie zmarłego głębokie wyrazy współczucia składa Dyrektor szkoły oraz grono pedagogiczne.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM T KOŚCIUSZKI W SZCZEKOCINACH

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie.

Wspólnie  z Gronem Pedagogicznym  bardzo  cieszymy się, że wracamy do szkoły. Myślę, że i Wy tęsknicie za swoją szkołą, nauczycielami, kolegami i koleżankami.

Ale, aby nasza radość była pełna musimy w sposób odpowiedzialny mierzyć się z sytuacją w jakiej się znaleźliśmy.

Wszyscy musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego.

Sytuacja epidemiologiczna związana z COVID-19 jest nam wszystkich znana i wiemy jak mamy się ustrzec przed zachorowaniem i jak musimy się zachowywać odpowiedzialnie, aby cieszyć się zdrowiem i wspólnym pobytem w szkole.

Mycie rąk, zachowanie odległości oraz używanie maseczek jednorazowych zmniejsza ryzyko zachorowania. Starajmy się o tym wszyscy pamiętać, wykazując się odpowiedzialnością.

Informuję  Wszystkich Rodziców  i   Uczniów,  że  z  dniem 1 września  rozpoczynamy  rok  szkolny  2020/2021  w  trybie  stacjonarnym.

Ze  względów   bezpieczeństwa  nie  będzie wspólnego uroczystego  rozpoczęcia  roku  szkolnego .

Klasy  pierwsza, trzecie, czwarta  i  szósta a  spotykają  się  w dniu  1 września 2020r  (we  wtorek)  w  wyznaczonych  salach  budynku  Szkoły  przy  ul. Senatorskiej 22. po Mszy Świętej, która odbędzie się o godzinie 08.30

Pozostałe  klasy: druga, piąta, szósta b , siódme  i ósme spotykają się na boisku szkolnym ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych miejscach.

Klasy I-V wchodzą wejściem B od strony boisk Orlika

Klasy VI-VIII wchodzą wejściem A –głównym wejściem do szkoły

W przypadku niepogody wszyscy wchodzimy do budynku szkoły i udajemy się do swoich klas

Uczniowie dojeżdżający do szkoły po przyjeździe znajdują się pod opieką nauczycieli świetlicy

W dniu 2 września (w środę), stosując  się  do  Wewnętrznych Procedur Bezpieczeństwa w warunkach pandemii COVID -19 w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczekocinach  opracowanych   zgodnie  z  zarządzeniami  MEN, GIS, MZ. rozpoczynają  się  zajęcia w formie stacjonarnej

Procedury dostępne na stronie internetowej szkoły

O zebraniach  dla  Rodziców  poinformują Wychowawcy  klas.

Dziękuję za uwagę

Serdecznie Wszystkich pozdrawiam