DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

16.02.2021

W dniach od 8  do 12 lutego 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Bezpiecznego Internetu. Wprawdzie święto bezpiecznego internetu przypada 9 lutego to jednak nasza szkoła przez cały ten tydzień propagowała działania na rzecz mądrego i rozsądnego korzystania z sieci. Podczas zdalnych zajęć z informatyki uczniowie tworzyli prace graficzne, prezentacje, rysunki, pokazy slajdów. Wszystkie te pracy miały na celu podniesienie świadomości uczniów co do zagrożeń wynikających z korzystania z internetu. Ważnym zagadnieniem, które często pojawiało się w pracach uczniów był  temat NETYKIETY czyli zbioru zasad  właściwego zachowania się w sieci. Prace uczniów tworzone w różnych programach komputerowych pokazują właśnie istotę sensownego i rozumnego korzystania z zasobów internetowych.

Sieciaki.pl to projekt edukacyjny prowadzony od lutego 2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach programu „Dziecko w Sieci". Projekt Sieciaki.pl jest elementem programu „Safer Internet". Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange.
Podstawowym elementem projektu Sieciaki.pl jest edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie, filmy, gry, piosenki oraz materiały edukacyjne.
Projekt Sieciaki.pl ma na celu przede wszystkim edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w internecie.

PRZEDSTAWIAMY PREZENTACJĘ PRZYGOTOWANĄ PRZEZ NASZĄ SZKOŁĘ Z OKAZJI DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU. PLIK DO POBRANIA TUTAJ:

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

PRZEDSTAWIAMY RÓWNIEŻ ZDJĘCIA ORAZ PRACE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY WYKONANE NA ZAJĘCIACH PROWADZONYCH O TEMATYCE BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA  Z INTERNETU

maj 2022