Logo SP1 Szczekociny

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 377
W sumie: 53712

News

News zdjęcie id 206

Jasełka

04.01.2017

22 grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia i zgodnie z coroczną tradycją, przed panią dyrektor E. Drej, zaproszonymi gośćmi, rodzicami , nauczycielami, pracownikami oraz uczniami naszej szkoły, zostało zaprezentowane przedstawienie o Bożym Narodzeniu, czyli jasełka. Słowo to wywodzi się od staropolskiego słowa ,,jasło” oznaczającego żłób.

Historię narodzenia Jezusa przedstawili uczniowie z klasy Va., którzy zostali przygotowani przez wychowawcę panią M. Dzienniak- Bujak i księdza M. Góżdzioła. Ich występ został uświetniony przez grupę wokalną, czyli całą klasę IIIa wraz z wychowawcą  panią E. Wójcik ,która przygotowała swoich podopiecznych do występu. .Zaśpiewali oni kolędy i pastorałki. Ponadto indywidualnie zaprezentowali się uczniowie z  różnych klas, którzy swoim śpiewem i graniem na instrumentach uświetnili szkolne jasełka.. Warto wspomnieć ,że w rolach narracyjnych wystąpiły dwie uczennice z klasy I., przygotowane przez wychowawcę klasy.  Tegoroczni wokaliści to : Natalia  Polkowska z kl.I , przygotowana przez panią A Malus , Filip Zasuń i Natalia Pielgrzym z kl.IIIb, przygotowani przez panią R.Stolarską oraz Klaudia Cieślik z kl.. Vb, przygotowana przez panią U Kowalczyk Natomiast na cymbałkach kolędę zagrał Oskar Juszczyk z kl.IIIb, a na saksofonie dwie kolędy zagrała Anna Koper, która była jednocześnie  narratorem widowiska o Bożym Narodzeniu.

       Piękna dekoracja jasełek przygotowana przez ww. nauczycieli, pana J. Malusa  i panią

 G. Koper oraz  prezentacja multimedialna przygotowana przez księdza Macieja , stanowiły uzupełnienie wspaniałego występu wszystkich uczniów na jasełkach   Nagłośnieniem zajął się pan J Fatyga i pani G Koper .Fotoreporterem uroczystości była pani E. Bała.

        Po jasełkach, w imieniu Samorządu Uczniowskiego, życzenia dla wszystkich obecnych na uroczystości, na ręce pani dyrektor, złożyła ucz. klasy VI b A.Kaczmarzyk . Uczniowie klasy IIIa zaśpiewali przygotowaną na tę okazję piosenkę ,a przedstawiciele Samorządu

wręczyli drobne upominki.

         Na koniec głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała za przygotowanie jasełek

 i złożyła życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

    

Zapraszamy:

tel. (34) 35-57-085 

Zaloguj >

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.