45 - lecie szkoły

12.04.2016

30 listopada 2007 roku

Odbyły się uroczystości związane z 45 - leciem istnienia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Szczekocinach. Uroczystości rozpoczęły sie Mszą św. w kościele pw. św. Bartłomieja. Ta msza była niezwykła, gdyż spotkało się na niej kilka pokoleń: dyrektorzy, nauczyciele emeryci, nauczyciele czynni, rodzice, uczniowie, absolwenci szkoły.

Po uroczystej Mszy przeszliśmy do budynku szkoły, gdzie odbywały się dalsze uroczystości w których wzięli udział zaproszeni goście. Pani Dyrektor mgr Elżbieta Drej jako Gospodarz szkoły powitała wszystkich przybyłych gości w osobach: Burmistrza MiG Szczekociny, W-ce Burmistrza, Przewodniczącego Rady MiG Szczekociny, Ks. Proboszcza, Dyrektorów Szkół, Przedszkola z terenu gminy, nauczycieli emerytów oraz wszystkich przybyłych na tę uroczystość.

Następnie poczet sztandarowy wprowadził sztandar, a wszyscy zebrani odśpiewali Hymn Państwowy oraz Hymn Szkolny.

Kol. Bożena Całka przedstawiła historię szkoły.

Kol. Edyta Bała i Agnieszka Pasierbińska Bijak przygotowały na tę uroczystość prezentację multimedialną pt. :   "A pamięć o Nich trwa..." w której wróciliśmy pamięcią do nauczycieli i pracowników którzy odeszli do wieczności Pamięć o Nich uczciliśmy minutą ciszy.

Po chwili zadumy Pani Dyrektor poprosiła o wystapienie byłych dyrektorów szkoły oraz nauczycieli, którzy pracowali w naszej szkole od 1962 roku, aż do przejścia na emeryturę. Dyrektorzy Pani Zofia Malus, Zofia Machnik, Pan Daniel Kręgiel

Nauczyciele Panie Barbara Tokarska, Maria Tambor, Wiesława Kozińska Każda osoba za wkład pracy w budowanie historii naszej szkoły otrzymała symboliczną różę.