Spotkanie z policjantami w klasie I

10.11.2021

W dniu dzisiejszym naszych Pierwszoklasistów odwiedzili przedstawiciele Komisariatu Policji w Szczekocinach. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały prelekcji na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły, na jezdni , przechodzeniu na drugą stronę jezdni na pasach. Zostały także pouczone w zakresie noszenia odblasków. Panowie Policjanci zainteresowali naszych uczniów opowieściami o tym jak bronić się przy spotkaniu z agresywnym psem. Dzieci natomiast pokazywały funkcjonariuszom jak umieją wykonać „pozycję żółwia” w sytuacji ataku przez czworonoga. Policjanci w swoich prezentacjach zwrócili również uwagę jak dzieci mają się zachowywać podczas spotkania z nieznajomą osobą. Na koniec spotkania każde dzieckootrzymało do pokolorowania wizerunek Sznupka – maskotki policyjnej. Przez całe spotkanie dzieci wykazywały się dużym skupieniem oraz aktywnie uczestniczyły w rozmowach z funkcjonariuszami. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas, przekazaną wiedzę oraz stałą współpracę.

1 LISTOPAD - PAMIĘTAMY [*]

05.11.2021

W dniach 28 – 29 października nasi uczniowie wraz z wychowawcami prowadzili akcję dotyczącą pamięci o zmarłych nauczycielach i pracownikach naszej szkoły oraz pamięci o zmarłych bohaterach oddających życia za Naszą Ojczyznę. Pomniki Pamięci Narodowej zostały posprzątane przez naszych uczniów , a 1 listopada zapłonęły na nich znicze. Tradycyjnie, tak jak w poprzednich latach, zostały nam one przekazane przez Gminę Szczekociny. Na grobach naszych zmarłych nauczycieli oraz pracowników zostały zapalone przez naszych uczniów znicze.

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”. Pamiętajmy o naszych drogich zmarłych cały rok, nie tylko w święta. Zapalajmy znicze również na pustych grobach.

listopad 2019