Jasełka 2018

21.12.2018

21 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły sie uroczyste jasełka, które zaprezentowali uczniowie klasy VIIIa przygotowani przez księdza Marcina Bąka i panią Grażynę Koper. Przedstawienie ubogaciły kolędy w wykoniu uczniów: Natalii Polkowskiej, Jakuba Dudka oraz zespołu "Gadułki". Piękną scenografię wykonała pani Grażyna Koper. Świąteczne życzenia złożyli zebranym pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Elzbieta Drej i pan dyrektor Gimnazjum im. Tadeusza Jarmunowicza Andrzej Zaborski. Następnie wszyscy udali się do klas na wigilijne spotkania.

Kolejny sukces Mateusza Pawlety

23.11.2018

W dniu 17.11.2018 w Częstochowie rozegrane zostały V Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Szachach do lat 7. Turniej został przeprowadzony na dystansie 7 rund, tempem 10 minut na zawodnika (tzw. "blitz" - szachy błyskawiczne). W zawodach tych wziął udział uczeń naszej szkoły - Mateusz Pawleta, który okazał się bezkonkurencyjny wśród 52 szachistów i szachistek z Częstochowy i okolic. Nasz młody, zdolny szachista wygrał 6 partii i tylko 1 zremisował. Mateusz został tym samym oficjalnym mistrzem Częstochowy do lat 7 w szachach na rok 2018! To największy obok wicemistrzostwa Śląska sukces naszego ucznia, który trenuje szachy pod okiem swojego taty. Gratulujemy Mateuszowi sukcesu i mocno trzymamy kciuki na następnych turniejach szachowych.

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości

11.11.2018

Uczniowie naszej  szkoły upamiętnienie Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęli o godz.11.11 odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego i jednej hymnu szkolnego. W atmosferę uroczystości wprowadzili wszystkich uczniowie klasy pierwszej, wykonując staropolski taniec-polonez,a młodzież z klasy VIa zaprezentowała  montaż słowno -muzyczny. Wiersze i piosenki skłaniały słuchaczy do refleksji nad historią i współczesnością Ojczyzny. Artyści przygotowani przez p.Renatę Żarnowiecką i p. Dorotę Czekałę nagrodzeni zostali brawami. Nastepnie p.dyr Elżbieta Drej przypomniała zebranym harmonogram obchodów tegorocznego Święta Niepodległości w naszym mieście i zachęciła do udziału w licznych imprezach organizowanych z tej okazji. Bardzo miłym akcentem uroczystości było przekazanie przez p.Małgorzatę Czapczyńską - Bartosz cennej pamiątki rodzinnej - mapy z czasów zaborów oraz prezentacja pochodzących z początku XX wieku banknotów przez ucznia klasy 5a Jakuba Dudka. Akademii  towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów klasy IIIa. P.dyr E.Drej oraz p.Urszula Kowalczyk wręczyły również nagrody laureatom  licznych konkursów plastycznych.

Otwarcie Zielonej Pracowni

29.10.2018

W piątek 26 października 2018 roku w naszej szkole miała miejsce uroczystość otwarcia Zielonej Pracowni. Sala wyposażona w różnorodne, ciekawe środki dydaktyczne powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Przecięcia wstęgi dokonała pani dyrektor Elżbieta Drej oraz zaproszeni goście: ks. Jerzy Miernik, prezes Towarzystwa Kulturalnego im. Tadeusza Kościuszki Czesław Orliński oraz przewodniczący RMiG Szczekociny Jacek Mazanek. Zgromadzeni w sali mieli okazję obejrzeć przygotowany przez uczniów pod kierunkiem pani Jolanty Adamus pokaz mierzenia twardości i składu wody, erupcji wulkanu wodnego oraz podziwiać preparaty pod nowoczesnym mikroskopem. Cieszymy się, że w szkole powstało miejsce przyjazne uczniom, w którym zdobywanie wiedzy kojarzy się z odkrywaniem,badaniem i samodzielnym poznawaniem świata.  Korzystajacym z pracowni życzymy wielu sukcesów i radości z nauki.

Ślubowanie Pierwszoklasistów

29.10.2018

Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. 29 października uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach. W tym, jakże uroczystym dniu, dzieciom towarzyszyli goście: pan burmistrz Krzysztof Dobrzyniewicz, pani dyrektor przedszkola Ilona Zbroińska oraz pani dyrektor naszej szkoły Elżbieta Drej i rodzice, którzy ze wzruszeniem obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi szkolnej braci. Swój program artystyczny pierwszaki rozpoczęły wspaniałym wykonaniem poloneza. Z wielkim zaangażowaniem śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Po pasowaniu na ucznia dokonanym przez panią dyrektor, wszyscy udali się na poczęstunek. Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów! Niech zapał do nauki nigdy Was nie opuszcza, a radosci dzieciństwa towarzyszy uśmiech i dobry humor!

Dzień Patrona Szkoły

26.10.2018

26 października 2018 r. obchodzilismy w naszej szkole Dzień Patrona - Tadeusza Kościuszki.        W uroczystości uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście:     ks. Jerzy Miernik, prezes Towarzystwa Kulturalnego im. Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach Czesław Orliński, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Jacek Mazanek. Uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Malus w pięknej akademii zaprezentowali sylwetkę Tadeusza Kosciuszki i jego zasługi dla Ojczyzny.

luty 2022