ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE

30.05.2019

Wszystkich miłośników oraz sympatyków siatkówki, serdecznie zapraszamy na spotkanie z zawodnikami siatkarskiego klubu ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE. Drużyna ta zajęła IV miejsce w PLUS LIDZE (najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce) w sezonie 2018/2019. Organizatorem spotkania jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach. Spotkanie odbędzie się 31 maja (piątek) o godzinie 10.00 w hali sportowej przy ulicy Senatorskiej 22. Wejście od strony „ORLIKA”.

Warsztaty kulinarne

31.05.2019

Dnia 30 maja 2019 r. na świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty kulinarne połączone z przygotowaniem I śniadania. Śniadanie przygotowała klasa II a i III wraz z wychowawcami, bazując głównie na nabiale i zielonych warzywach. Warsztaty poprzedziła prelekcja szkolnego intendenta P. Zofii Kozłowskiej oraz szkolnej kucharki - P. Małgorzaty Gęsikowskiej. W warsztatach wzięli także udział Dyrektor Szkoły oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Na koniec była prezentacja przygotowanego I śniadania przez wszystkich uczestników, którzy przekonywali dlaczego uważają, że ich kanapki są najzdrowsze.

Co daje nam śniadanie?

27.05.2019

Dnia 27 maja 2019 r. w naszej szkole odbyła się ciekawa lekcja dla klas II i III. Tematem lekcji była odpowiedź na pytanie "Co daje nam śniadanie?". Zajęcia miały charakter otwarty połączony z warsztatami zdrowego odżywiania, w których uczestniczyli także Dyrektor Szkoły - Elżbieta Drej, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Adam Gawroński, nauczyciele szkoły, wychowawcy klas II i III - P. Ewa Wójcik i P. Anna Malus oraz rodzice. Lekcję prowadziła Pani dr Danuta Baranowska. Była to również okazja do zaprezentowania nowej, szkolnej pracowni biologicznej. Uczniowie mogli wykazać się już posiadaną wiedzą, poznać wiele wspaniałych ciekawostek i doświadczyć nowych wrażeń na prezentowanym sprzęcie w pracowni.

Dla wszystkich uczestników była to duża dawka radości i wiele powodów do uśmiechu. Na zakończenie zaproszono na degustację zdrowej kaszy jaglanej z owocami, którą przygotowali rodzice - Państwo Dorota i Grzegorz Wrona.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

15.05.2019

10 maja 2019 r. uczniowie z klas: IV, V, VI, VII I VII oraz opiekunowie - Pani Anna Bała, Pani Grażyna Struzik, Pani Celina Hołdyk oraz Pan Janusz Malus uczestniczyli w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich na Politechnice Częstochowskiej.

Uczniowie byli na pokazie „łazika marsjańskiego” oraz zajęciach "Pokaz stanowisk mechatronicznych", "Wirtualna rzeczywistość ” i "Metody rozwoju kompetencji".

Serdecznie dziękujemy za możliwość korzystania z takiej formy zajęć edukacyjnych!

Sukces Mateusza Pawlety!

08.05.2019

W dniach 01-04.05. w Orle Gniazdo Szczyrk odbył się Puchar Polski do lat 8 w szachach klasycznych. W zawodach tych uczestniczył uczeń naszej szkoły - Mateusz Pawleta. Był to dla Niego jak dotychczas najważniejszy egzamin z szachowych umiejętności. Po raz pierwszy bowiem brał udział w turnieju prowadzonym zapisem szachowym, który dla młodych graczy jest sporym wyzwaniem. Mateusz poradził sobie jednak z tym bardzo dobrze prowadząc zapis rzetelnie i bezbłędnie.

Kliknij WIĘCEJ, aby obejrzeć fotorelację.

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

02.05.2019

Dnia 29 kwietnia 2019 roku w naszej szkole trwały obchody Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi. Odbywały się pod hasłem "Ochrona zagrożonych gatunków". Uczniowie klas IV a, VII a, VII b wraz z Panią Jolantą Adamus przygotowali ekologiczne przedstawienie. Pani Dyrektor Elżbieta Drej podzieliła się ciekawymi informacjami dotyczącymi zagrożonych gatunków zwierząt. Warto pamiętać, że 22 kwietnia decyzją ONZ uznany został za Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Kliknij WIĘCEJ, aby obejrzeć fotorelację.

styczeń 2023