DZIEŃ OJCA - 23 CZERWIEC

23.06.2022

Z okazji Dnia Ojca wszystkim domowym” superbohaterom” życzymy: siły na każdy dzień, radości z najmniejszej rzeczy, pogody ducha, spełniania się w ważnej roli Ojca.

Życzymy, aby każdy dzień był przepełniony miłością oraz radością płynącą z bycia Rodzicem.

Wszystkiego, co najlepsze życzy:

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1

w Szczekocinach

SPORTOWE OSIĄGNIĘCIA

18.06.2022

Dzieje się!
Świat sportu w naszej szkole mimo zbliżającego się końca roku szkolnego ciągle jest żywy ;)
Nasi uczniowie zdobywają kolejne tytuły i odznaczenia :)

Dnia 15 czerwca br. uczniowie naszej szkoły brali udział w finałowym turnieju Jurajskiej Ligi Siatkówki. Zakończyli turniej zajmując I miejsce, za co serdeczne gratulacje dla nich a także ich trenera pana Mirosława Kurpa :)
Drużyna z turnieju na turniej gra coraz lepiej i odnosi coraz lepsze sukcesy :)

W ten sam dzień uczeń klasy IV a Mateusz Pawleta zwyciężył w Ogólnopolskim Turnieju Szachowym o Puchar Prezesa Stowarzyszenia "Razem dla Szkoły" w Rokitnie. Zwycięstwo odniósł w pięknym stylu pokonując dużo starszych od siebie zawodników (turniej przeznaczony był dla szachistów do lat 20). Mateusz wygrał sześć partii i tylko jedną zremisował. Oprócz okazałego z rąk znanego działacza sportowego Pawła Chmielewskiego otrzymał również efektowną statuetkę dla najlepszego szachisty naszej gminy. W zawodach wzięło udział 87 szachistek i szachistów, tym bardziej jesteśmy dumni z Mateusza :) nie pierwszy, i na pewno nie ostatni raz :)