SIATKARSKIE ŚWIĘTO W SZCZEKOCINACH

02.04.2022

SIATKARSKIE ŚWIĘTO W SZCZEKOCINACH

W ostatnią niedzielę marca w hali sportowej Zespołu Szkół w Szczekocinach przy ul. Spacerowej odbył się pierwszy w tym roku siatkarski turniej Akademii Siatkówki ALURON Warta Zawiercie. Organizatorem tego przedsięwzięcia byli przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego LIDER Dariusz Czyż oraz Mirosław Kurp -trener grup młodzieżowych przy w/w klubie. Historia organizacji tych turniejów sięga roku 2017 w którym to podpisane zostało porozumienie pomiędzy Szkołą Podstawową nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach reprezentowaną przez Panią Dyrektor Elżbietę Drej, przedstawiciela Urzędu Miasta i Gminy w Szczekocinach – sekretarza Pana Artura Gąsior oraz trenera, nauczyciela wychowania fizycznego Mirosława Kurp. Partnerami z drugiej strony byli przedstawiciele plus ligowego klubu siatkarskiego ALURON Virtu Warta Zawiercie. To już kolejny z turniejów organizowany w Szczekocinach. W dzisiejszym wystąpiło 64  zawodników z  Pilicy, Wierbki, Zawiercia, Poręby i Szczekocin. 19- stu z nich to właśnie reprezentanci Szczekocin na co dzień trenujący w UKS LIDER. W kategorii czwórek  nasi zawodnicy reprezentowani przez Hubert Fabijański, Łukasz Misztal, Grzegorz Gawroński, Gabriel Klos, Piotr Matusik, Szymon Koprowski  (uczniowie SP nr 1), Kajetan Pisarski (SSP w Goleniowach), Wiktor Rydzek (SSP w Szczekocinach) zajęli  kolejno III i IV miejsce. Ich o rok młodsi koledzy kat. trójki uplasowali się na miejscu IV, a zagrali Jan Wrona, Kacper Walasek, Mikołaj Wasik (SP nr 1). Natomiast w najmłodszej kategorii w której mecze rozgrywane są w parach UKS LIDER reprezentowali Filip Wojciechowski, Kacper Gąsior, Samuel Pietras, Szymon Kasza, Mateusz Pawleta, Tomasz Koprowski oraz dziewczęta Laura Ziarkowska i Zosia Pacanowska (SP nr 1). Wśród 12- stu drużyn z tej kategorii zawodnicy ze Szczekocin zajęli miejsca X, VIII, V i II. Para Pawleta, Koprowski w dzisiejszym turnieju przegrała tylko jeden mecz- finałowy. Organizatorzy składają podziękowania dla wszystkich zawodników, trenerów oraz rodziców zaangażowanych w dzisiejsze zawody. Podziękowania również dla Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny Jacka Lipa za wsparcie finansowe oraz rzeczowe, dla Dyrektora Zespołu Szkół w Szczekocinach Pana Zbigniewa Bryła za wsparcie lokalowe oraz dla Pani Anny Wtorek za profesjonalną obsługę medialną. Już dziś zapraszamy na kolejny turniej najmłodszych adeptów siatkówki który odbędzie się jesienią tego roku.

Ze sportowym pozdrowieniem UKS LIDER.

sierpień 2022