I miejsce na turnieju szachowym

24.03.2019

W dniu 21.03.2019 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach wybrali się wraz z opiekunem, Panem Januszem Malusem na I Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP 8 w Zawierciu. W zawodach wzięło udział 25. szachistek i szachistów z siedmiu szkół podstawowych powiatu zawierciańskiego. Turniej składał się z 7 rund granych systemem szwajcarskim tempem 15 minut na zawodnika. Zawody były przeznaczone dla uczniów wszystkich szkół podstawowych (klasy I-VI) z terenu powiatu zawierciańskiego. Oprócz rywalizacji indywidualnej uczniowie konkurowali również ze sobą w klasyfikacji drużynowej. Drużyna ze Szczekocin wypadła znakomicie meldując się na zakończeniu turnieju na pierwszym miejscu zdobywając przy okazji okazały Puchar z rąk głównego organizatora turnieju, Pana Pawła Kozy oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Zawierciu, Pani Ewy Szulińskiej. Szachiści ze Szczekocin osiągnęli świetny rezultat dzięki Mateuszowi Pawlecie (uczeń klasy I zakończył rywalizację na II miejscu, Adamowi Gawrońskiemu (klasa VI - miejsce III), Grzegorzowi Gawrońskiemu (klasa IV - miejsce X) oraz Hubertowi Fabijańskiemu (klasa IV - miejsce XIV). Gratulujemy serdecznie sporego sukcesu naszym młodym szachistom, którzy szlifują swoje umiejętności na zajęciach szachowych prowadzonych w MGOKiS Szczekociny.
Dziękujemy również bardzo Panu Januszowi Malusowi za sprawowaną opiekę nad uczniami podczas zawodów. Do zobaczenia na szachowym szlaku

Dziękujemy za zdjęcia z Turnieju Panu Rafałowi Pawlecie.

lipiec 2022