"KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ"

Nasza szkoła bierze udział w programie rządowym "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ"
We wtorek 26 maja 2015 roku Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie Rządowego programu wspierania w 2015 r. organów prowadzących szkoły podstawowe i szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – „Książki naszych marzeń.
To nowe przedsięwzięcie MEN-u, które ma na celu poprawić kondycję czytelniczą najmłodszych uczniów (szkół podstawowych). „Dlaczego właśnie dla nich? Uczeń szkoły podstawowej po raz pierwszy styka się w niej z lekturami. To od tego, czy są ciekawe, wciągające, inspirujące, zależy, czy uczeń będąc nastolatkiem, a później dorosłym, sięgnie po książki. To, co obecnie czytają uczniowie podstawówek, nie sprawdza się. Wybierane przez część nauczycieli książki nie rozbudzają ciekawości ucznia, opisują nieznaną dziecku rzeczywistość sprzed kilkudziesięciu lat. Efekt? Nasze nastolatki nie czytają. Dorośli podobnie. Chcielibyśmy to zmienić.” – wyjaśnia minister Joanna Kluzik-Rostkowska.
Do biblioteki szkolnej zostały zakupione w ramach tego programu nowe pozycje książkowe dla uczniów.
W ramach programu zrealizujemy jeszcze:
- wydarzenia promujące czytelnictwo z udziałem uczniów,
- prelekcja dla rodziców "Wpływ czytelnictwa na rozwój dzieci"
- konkursy czytelnicze dla uczniów każdego oddziału,
- dostosowanie form wypożyczania książek do potrzeb uczniów ( ferie letnie i zimowe)

lipiec 2023